Od rozmów o wsparciu młodzieży do upamiętnienia historii

W minionym tygodniu Małgorzata Gośniowska-Kola, zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) i radna sejmiku województwa lubuskiego, wykazała się szczególną aktywnością na wielu płaszczyznach swojej działalności zawodowej i społecznej. Wśród licznych spotkań, które miały miejsce, szczególne znaczenie miały te dotyczące wsparcia młodzieży, roli kobiet w rolnictwie oraz upamiętnienia narodowej historii.

Wsparcie dla młodzieży – priorytetem Gośniowskiej-Koli

Jednym z głównych tematów poruszanych przez Gośniowską-Kolę było nadchodzące uruchomienie programu pilotażowego dla młodzieży z ośrodków szkolno-wychowawczych. Program ten, nadzorowany przez KOWR, ma na celu wsparcie młodzieży, co jest jednym z priorytetów działalności Gośniowskiej-Koli. „Zabiegam o Wasze sprawy, o nasze wspólne cele. Wsparcie młodzieży to dla mnie kluczowa kwestia” – podkreśla z zaangażowaniem.

Spotkanie z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej

Kolejne ważne spotkanie odbyło się z ministrem Grzegorzem Pudą w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Rozmowy dotyczyły współpracy oraz możliwości wsparcia dla województwa lubuskiego.

Działania na rzecz upamiętnienia historii

Gośniowska-Kola podjęła również kroki na rzecz godnego upamiętnienia przodków, w tym sprawie budowy pomnika w Zielonej Górze, poświęconego Ofiarom ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów. W tym zakresie zwróciła się o wsparcie do Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, składając podziękowania za zrozumienie i wsparcie dla tej ważnej dla polskiej tożsamości narodowej sprawy.

Rolnictwo i kobiety – ważny temat rozmów

Zaangażowanie Gośniowskiej-Koli w sprawy rolnictwa znalazło również odzwierciedlenie w spotkaniu z Anną Gembicką, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie poruszona została sytuacja kobiet w rolnictwie.

Przyszłość pamięci o Hucie Pieniackiej

Gośniowska-Kola nie zapomina o przyszłorocznej 80. rocznicy zagłady Huty Pieniackiej i planowanym odsłonięciu pomnika w Zielonej Górze. Dziękując za działania Instytutu Pamięci Narodowej i wsparcie wiceprezesa IPN, prof. Krzysztofa Szwagrzyka, podkreśla znaczenie pamięci historycznej w kształtowaniu tożsamości narodowej.